Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527144

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

2. MSZA W ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA INNEGO KOŚCIOŁA

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

2. MSZA W ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA INNEGO KOŚCIOŁA

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ap 21, 2

Ujrzałem miasto święte, Jeruzalem nowe, * zstępujące z nieba od Boga, * ozdobione jak oblubienica przystrojona dla swego męża. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty z żywych i wybranych kamieni przygotowujesz wiekuistą świątynię Twojej chwały, pomnóż w swoim Kościele owoce Ducha Świętego, którego mu zesłałeś, * aby lud Tobie wierny rósł w łasce i dojrzewał do zbudowania niebieskiego Jeruzalem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje  i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Boże, Ty nazwałeś swój lud Kościołem, spraw, aby wierni gromadzący się w imię Twoje, Ciebie wielbili i miłowali, Tobie byli posłuszni * i pod Twoim kierownictwem osiągnęli obiecane życie w niebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje  i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij złożone dary, umacniaj przez swoje sakramenty tych, którzy się tutaj modlą * i spełniaj ich pragnienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

2 prefacja na rocznicę poświęcenia kościoła, nr 52.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, Ty chciałeś, aby Twój Kościół na ziemi był zapowiedzią niebieskiego Jeruzalem, a przez udział w Najświętszym Sakramencie uczyń nas świątynią Twojej łaski, * i pozwól nam wejść do przybytku Twojej chwały. Przez Chrystusa, Pana naszego.