Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10965241

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

3. MSZA O NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 


 

Tych formularzy mszalnych używa się w święta i wspomnienia Najśw. Maryi Panny, które nie mają własnego formularza, a także w inne wspomnienia Najśw. Maryi Panny w soboty i w Mszach wotywnych.

 

3. MSZA O NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI PANNIE

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Seduliusz

Witaj, Święta Boża Rodzicielko, * Ty wydałaś na świat Króla, *  który włada niebem i ziemią na wieki wieków.

 

KOLEKTA

Panie, nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy, * uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczna radością. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Miłosierny Boże, odpuść winy nam, sługom swoim, a ponieważ nasze czyny nie mogą się Tobie podobać, * niech nam wyjedna zbawienie Matka Twojego Syna, Jezusa Chrystusa. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, nasz Ojcze, niech nas wspomaga w swojej dobroci Jednorodzony Syn Twój, który rodząc się z Dziewicy, nie naruszył panieństwa Matki, lecz je uświęcił, niech On oczyści nas z grzechów * i uczyni naszą Ofiarę miłą Tobie. Który żyje i króluje na wieki wieków.

1 – 4 prefacja o NMP, nr 55 – 58.

W 1 Prefacji o NMP, w mszach wotywnych mówi się: oddając cześć.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. Łk 11, 27

Błogosławione łono Maryi Dziewicy, * które nosiło Syna Ojca przedwiecznego.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Najłaskawszy Boże, obchodząc święto (wspomnienie) Najświętszej Maryi Panny, przyjęliśmy sakrament Eucharystii, spraw, abyśmy za Jej przykładem * wiernie służyli dziełu odkupienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.