Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527118

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

9. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

  

9. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE  

W niebie się radują Święci, * którzy poszli w ślady Chrystusa, * przelali swoją krew z miłości do Niego, * dlatego weselą się z Chrystusem bez końca.

 

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, z radością obchodzimy dzień męczeństwa świętych N. i N., przyjmij nasze prośby * i spraw, abyśmy naśladowali ich stałość w wierze. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Ojcze święty, przyjmij dary, które my, Twoi słudzy, składamy obchodząc wspomnienie świętych męczenników, * i spraw, abyśmy trwali w wyznawaniu Twojego imienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. Łk 22, 28-30

Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. * Dlatego i Ja przekazuję wam Królestwo, * abyście w Królestwie moim jedli i pili przy moim stole.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, w życiu świętych męczenników zajaśniała tajemnica Krzyża, umocnij nas przez udział w tej Ofierze, * abyśmy wiernie trwali przy Chrystusie  i pracowali w Kościele dla zbawienia wszystkich ludzi. Przez Chrystusa, Pana naszego.