Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10534679

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

10. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

10. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Por. Ps 34 (33), 20. 23

Wiele doświadczeń spada na sprawiedliwych, * lecz ze wszystkich Pan ich wybawia. * Pan odkupi dusze sług swoich, * nie zazna kary, kto się doń ucieka.

 

KOLEKTA

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś świętym N. i N. udział w męce Chrystusa, wspomóż swoją łaską naszą słabość, * abyśmy, naśladując męczenników, którzy nie wahali się umrzeć za Ciebie, odważne wyznawali Cię naszym życiem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, niech ofiara pojednania, którą składamy ku czci świętych męczenników, oczyści nas z grzechów * i wyjedna nam wysłuchanie naszych modlitw. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ J 15, 13

Nikt nie ma większej miłości od tej, * gdy ktoś życie swoje oddaje za swoich przyjaciół.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, Ty nas posiliłeś Chlebem eucharystycznym i złączyłeś nas w Chrystusie w jedno Ciało, spraw, abyśmy nigdy nie oddzielili się od Jego miłości * i z za przykładem świętych męczenników N. i N. mężnie pokonywali wszelkie doświadczenia ze względu na Chrystusa, który nas umiłował. Który żyje i króluje na wieki wieków.