Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527122

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

12. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

12. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 34 (33), 18

Pan słyszy sprawiedliwych wołających o pomoc * i ratuje ich od wszelkiej udręki.

 

KOLEKTA

Boże, Ty co roku dajesz na radość ze wspomnienia świętych N. i N., spraw, abyśmy czcząc ich wejście do nieba, * naśladowali ich odwagę w męczeństwie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Boże, Ty swoja łaską doprowadziłeś świętych N. i N. do chwały męczeństwa, przez zasługi męczenników udziel nam przebaczenia grzechów * i zachowaj nas od wszelkich przeciwności. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący, wieczny Boże, wspominając świętych N. N., którym dałeś jasne światło wiary, składamy Ofiarę i pokornie błagamy, * abyś udzielił nam przebaczenia grzechów i  pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ 2 Kor 4, 11

Jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, * aby życie Jezusa objawiło się w naszym śmiertelnym ciele.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, przez Najświętszy Sakrament, który przyjęliśmy w dniu świętych męczenników N. i N., udziel nam hojnie swojej łaski i spraw, aby przykład ich bohaterstwa * pomógł nam wytrwać w chwili próby i osiągnąć ostateczne zwycięstwo. Przez Chrystusa, Pana naszego.