Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527121

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

13. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 

13. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

 

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE    

Na ziemi święci męczennicy przelali krew za Chrystusa, * dlatego osiągnęli wieczną nagrodę w niebie.

 

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, święci męczennicy N. i N. osiągnęli chwałę zachowując wiarę aż do śmierci, w swoim miłosierdziu wspomóż naszą wiarę * i spraw, abyśmy zgodnie z nią żyjąc, osiągnęli zbawienie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, wejrzyj łaskawie na złożone dary i spraw, abyśmy za przykładem świętych N. i N., całym sercem korzystali za owoców męki Twojego Syna, * która się uobecnia w sakramentalnej Ofierze.  Przez Chrystusa, Pana naszego.

Albo:

Panie, nasz Boże, niech Ofiara, którą składamy wspominając zwycięstwo świętych N. i N., zapali w nas ogień Twojej miłości * i pomoże nam osiągnąć nagrodę obiecaną wytrwałym. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. Rz 8, 38-39

Ani śmierć, ani życie, ani żadne stworzenie * nie zdoła nas odłączyć od miłości Chrystusa.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, w dniu wspomnienia świętych męczenników N. i N., posiliłeś nas najdroższym Ciałem i Krwią Twojego Jedynego Syna, spraw, abyśmy trwali w Twojej miłości, * od Ciebie czerpali życie i do Ciebie dążyli. Przez Chrystusa, Pana naszego.