Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10853511

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

14. MSZA O JEDNYM MĘCZENNIKU POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

14. MSZA O JEDNYM MĘCZENNIKU POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE    

Oto święty, który aż do śmierci walczył w obronie prawa Bożego; * nie bał się gróźb prześladowców, * bo Chrystus był jego mocą.

 

KOLEKTA

Wszechmogący i miłosierny Boże, obchodzimy dzień zwycięstwa Twojego męczennika N., któremu dałeś nieugiętą stałość w cierpieniach, otocz na swoją opieką * i wybaw od zasadzek nieprzyjaciół. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, nasz Ojcze, uświęć swoim błogosławieństwem złożone dary i rozpal w nas gorącą miłość ku Tobie, * która dała świętemu N. siłę do pokonania cierpień ciała. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Albo:

Wszechmogący Boże, przyjmij dary, które składamy w dniu wspomnienia świętego N.,  męczennika, * niech będą Tobie miłe tak, jak cenną w Twoich oczach była ofiara jego życia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 16, 24

Jeśli kto chce pójść za mną * niech się zaprze samego siebie, * niech weźmie krzyż swój * i niech mnie naśladuje.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, niech przyjęty Najświętszy Sakrament da nam tę moc duszy, dzięki której święty N., męczennik, wiernie Tobie służył * i odniósł zwycięstwo nad cierpieniami. Przez Chrystusa, Pana naszego.