Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527197

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

15. MSZA O JEDNYM MĘCZENNIKU POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

15. MSZA O JEDNYM MĘCZENNIKU POZA OKRESEM WIELKANOCNYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE    

Oto prawdziwy męczennik, który przelał krew za Chrystusa. * Nie bał się gróźb sędziów i wszedł do Królestwa niebieskiego.

 

KOLEKTA

Wszechmogący, wieczny Boże, z Twoją pomocą święty N. do śmierci walczył w obronie wiary, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy z miłości ku Tobie znosili wszelkie przeciwności * i ze wszystkich sił dążyli do Ciebie, bo Ty jesteś prawdziwym życiem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności  Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Najłaskawszy Boże, ześlij swoje błogosławieństwo na te dary i umocnij nas w wierze, * za którą święty N. przelał krew swoją. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Albo:

Panie, nasz Boże, składamy Ci dary obchodząc wspomnienie świętego N., * którego żadne pokusy nie mogły oderwać od jedności z Twoim Kościołem. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ J 15, 5

Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. * Kto trwa we mnie, a Ja w nim, * ten przynosi owoc obfity.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Pokrzepieni Najświętszym Sakramentem, prosimy Cię, Boże, abyśmy naśladując podziwy godną stałość świętego N. * zasłużyli na nagrodę obiecaną wytrwałym. Przez Chrystusa, Pana naszego.