Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10853313

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

16. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH W OKRESIE WIELKANOCNYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

16. MSZA O WIELU MĘCZENNIKACH W OKRESIE WIELKANOCNYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Mt 25, 34

Przyjdźcie błogosławieni Ojca mojego, * weźcie w posiadanie Królestwo, * przygotowane dla was od założenia świata. * Alleluja.

 

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, dzięki Twojej łasce święci męczennicy N. i N. oddali życie za Twoje słowa i wierność Chrystusowi, daj nam moc Ducha Świętego, * abyśmy chętnie przyjmowali prawdy wiary i odważnie je wyznawali. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje  i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Boże, Ty dajesz moc słabym i stałość wierzącym, za wstawiennictwem świętych męczenników N. i N., spraw, abyśmy tak jak oni uczestniczyli w męce i zmartwychwstaniu Twojego Syna * i razem z nimi osiągnęli wieczną radość. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna,  który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, *  Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, aby uczcić śmierć Twoich świętych, składamy Ci ofiarę Twojego Syna, * która jest wzorem i źródłem wszelkiego męczeństwa.  Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ap 2, 7

Zwycięzcy dam spożyć z drzewa życia, * które jest w raju Boga. * Alleluja.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, przez udział w Eucharystii uczciliśmy zwycięstwo świętych męczenników N. i N., spraw, abyśmy posileni Chlebem żywym, zwyciężali na ziemi wszelkie przeszkody, * a w niebie mogli spożywać owoce z drzewa życia. Przez Chrystusa, Pana naszego.