Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527174

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

18. MSZA O JEDNYM MĘCZENNIKU W OKRESIE WIELKANOCNYM

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

18. MSZA O JEDNYM MĘCZENNIKU W OKRESIE WIELKANOCNYM

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Por. 4 Ezd 2, 35

Światłość wiekuista świeci Twoim świętym, Panie, * żyją oni na wieki. * Alleluja.

 

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, dla chwały swojego Kościoła dałeś zwycięstwo w męczeństwie świętemu N., który upodobnił się do Chrystusa w Jego męce i śmierci, spraw, abyśmy wstępując w ślady Męczennika,* osiągnęli radość wieczną. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, Królu wieków, przyjmij Ofiarę pojednania i chwały, którą ci składamy oddając cześć świętemu N., męczennikowi, niech ona wyjedna nam przebaczenie grzechów * i przemieni nasze życie w nieustanne dziękczynienie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ J 12, 24-25

Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, * zostanie tylko samo, * ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. * Alleluja.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, w dzisiejsze święto z radością uczestniczyliśmy w Uczcie eucharystycznej, która jest pamiątką śmierci Twojego Syna, spraw, abyśmy razem ze świętymi męczennikami * mieli udział w jego zmartwychwstaniu i chwale. Który żyje i króluje na wieki wieków.