Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527166

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

22. MSZA O PAPIEŻU LUB BISKUPIE

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

22. MSZA O PAPIEŻU LUB BISKUPIE

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE  

Bóg wybrał go na arcykapłana, * otworzył dla niego swój skarbiec * i obdarzył go wszelkimi dobrami. (O. W. Alleluja.)

 

KOLEKTA O PAPIEŻU

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty wybrałeś Świętego N., aby przewodził całemu Kościołowi oraz budował go słowem i przykładem, za jego wstawiennictwem strzeż i kieruj na drogę zbawienia wiecznego pasterzy Kościoła * razem z ludem im powierzonym. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

KOLEKTA O BISKUPIE

Boże, Ty w świętym N. dałeś swojemu Kościołowi wzór dobrego pasterza, spraw za jego wstawiennictwem, * abyśmy na wieki mogli zamieszkać w niebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, oddając cześć Twoim świętym składamy Ci ofiarę uwielbienia i z ufnością Cię prosimy, * abyś nas zachował od złą teraz i w przyszłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ J 10, 11

Dobry pasterz daje życie swoje za owce. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, niech Najświętszy Sakrament przez nas przyjęty rozpali w nas gorącą miłość, * która pobudziła Świętego N. do wytężonej pracy Twojego Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego.