Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527165

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

23. MSZA O PAPIEŻU LUB BISKUPIE

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

23. MSZA O PAPIEŻU LUB BISKUPIE

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Por. Syr 45, 2

Pan zawarł z nim przymierze pokoju * i ustanowił go pasterzem, * aby posiadł godność kapłańską na zawsze. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA O PAPIEŻU

Wszechmogący Boże, święty N., którego ustanowiłeś pasterzem całego Kościoła, dzięki Twojej łasce zajaśniał blaskiem cnót i wiedzy, spraw, abyśmy czcząc tak wielkiego biskupa, przez nasze dobre uczynki byli światłem dla ludzi * i płonęli miłością ku Tobie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

KOLEKTA O BISKUPIE

Wszechmogący Boże, obchodzimy wspomnienie świętego N., biskupa, który słowem i przykładem przyczyniał się do dobra wiernych, * spraw, abyśmy doznawali skutków jego wstawiennictwa. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, oddając cześć świętemu N., przynosimy dary na Ofiarę, która gładzi grzechy całego świata, wejrzyj na nas łaskawie * i spraw, aby ta Ofiara przyniosła nam zbawienie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ J 21, 17

Panie, Ty wiesz wszystko, * Ty wiesz, że Cię kocham. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie Boże, niech Najświętszy Sakrament, który przyjęliśmy w dzień świętego N., udziela nam pomocy w życiu doczesnym * i doprowadzi nas do radości wiecznej.  Przez Chrystusa, Pana naszego.