Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527003

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

26. MSZA O JEDNYM PASTERZU

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

26. MSZA O JEDNYM PASTERZU

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Łk 4, 18

Duch Pański spoczywa na mnie, * ponieważ mnie namaścił i posłał mnie, * abym ubogim niósł dobrą nowinę, * uzdrawiał skruszonych w sercu. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Światło i Pasterzu wiernych, Ty postawiłeś świętego N. (biskupa) na czele Twojego ludu, aby go karmił słowem i kształtował własnym przykładem, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem zachowali wiarę, której nauczał * i szli drogą, którą wskazywał. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, dary złożone na cześć świętych świadczą o Twojej potędze i chwale, pokornie Cię prosimy, * aby wyjednały nam zbawienie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 28, 20

Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, * aż do skończenia świata. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, niech przyjęty Najświętszy Sakrament przygotuje nas do wiecznej radości, * na którą święty N. zasłużył jako wierny szafarz sakramentów. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Albo:

Wszechmogący Boże, Ty nas posiliłeś na świętej Uczcie, spraw, abyśmy naśladując świętego N., *  nieustannie Ciebie chwalili i wytrwale pomagali wszystkim z bratnią miłością. Przez Chrystusa, Pana naszego.