Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10534637

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

29. MSZA O ZAŁOŻYCIELU MIEJSCOWEGO KOŚCIOŁA

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

29. MSZA O ZAŁOŻYCIELU MIEJSCOWEGO KOŚCIOŁA

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Iz 59, 21; 56, 7

Pan mówi: * Moje słowa, które włożyłem Ci w usta, * nie zejdą z warg twoich, * a twoje ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty doprowadziłeś naszych przodków do światła Ewangelii przez nauczanie świętego N., spraw, abyśmy żyjąc według zasad wiary, którą wyznajemy, * byli godni imienia chrześcijan. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Panie, nasz Boże, wejrzyj na lud swój, który święty N., zrodził przez słowo prawdy i karmił Sakramentem dającym życie, Ty przez jego posługę doprowadziłeś nas do wiary, * przez jego modlitwy daj nam gorliwość w miłości. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, obchodząc wspomnienie świętego N., składamy Ci nasze dary, przyjmij je łaskawie * i przemień w Sakrament zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mk 10, 45

Syn Człowieczy przyszedł, * aby dać swoje życie na okup za wielu. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, przyjęliśmy zadatek wiecznego zbawienia obchodząc z radością wspomnienie świętego N., * niech Najświętszy Sakrament udziela nam pomocy obecnie i w przyszłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.