Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527143

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

30. MSZA O ZAŁOŻYCIELACH MIEJSCOWEGO KOŚCIOŁA

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

30. MSZA O ZAŁOŻYCIELACH MIEJSCOWEGO KOŚCIOŁA

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE                                                 

W swojej miłości Bóg wybrał mężów świętych * aby prawda zajaśniała w Jego Kościele, * i dał im wieczną chwałę. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, wejrzyj łaskawie na Kościół w N., który doprowadziłeś do początków wiary przez apostolską działalność świętych N. i N., przez ich wstawiennictwo * daj mu wytrwanie w miłości do Chrystusa. Który z Tobą żyje  i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Boże, Ty powołałeś naszych przodków do światła Ewangelii przez nauczanie świętego N., (biskupa), * spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem wzrastali w łasce i poznaniu Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, a naszego Pana. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij dary Twojego ludu złożone w dzień świętych N. i N.,  oczyść nasze serca, * aby nasza Ofiara podobała się Tobie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ  J 15, 15

Już was nie nazywam sługami, * bo sługa nie wie, co czyni pan jego, * ale nazwałem was przyjaciółmi, * albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mojego. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze składamy Ci dzięki, wspominając początki naszej wiary, i sławimy Ciebie w Twoich świętych N. i N., * niech Sakrament ołtarza przyjęty w ich święto napełni nas radością. Przez Chrystusa, Pana naszego.