Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527017

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

31. MSZA O MISJONARZU

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

31. MSZA O MISJONARZU

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE                            

Święci mężowie stali się przyjaciółmi Boga, * gorliwie głosząc prawdę Bożą zasłużyli na wieczna chwałę. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty sprawiłeś, ze przez nauczanie świętego N. (biskupa) ludy pogańskie przeszły z ciemności do światła prawdy, daj nam za jego wstawiennictwem, * abyśmy trwali w niezachwianej wierze i w nadziei płynącej z Ewangelii, którą głosił. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Wszechmogący, wieczny Boże, z radością obchodzimy dzień świętego N., który  niestrudzenie głosił wiarę, spraw, abyśmy w niej trwali * i stosowali do niej swoje życie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, wejrzyj na dary złożone w dniu świętego N., i daj, abyśmy naśladowali ofiarę Twojego Syna, * którą sprawujemy w świętych obrzędach. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Ez 34, 15

Pan mówi: Ja będę pasł moje owce * i Ja sam będę je układał na legowisko (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, święty N. całe swoje życie poświęcił głoszeniu prawdziwej wiary, mocą Najświętszego Sakramentu utwierdź nas w tej wierze, * abyśmy wszędzie wyznawali ją słowem i czynem. Przez Chrystusa, Pana naszego.