Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10853476

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

33. MSZA O WIELU MISJONARZACH

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

33. MSZA O WIELU MISJONARZACH

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 96 (95), 3-4

Głoście chwałę Boga wśród wszystkich narodów, * rozgłaszajcie Jego cuda pośród wszystkich ludów, * bo Pan jest wieli godzien wszelkiej chwały. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, nieskończenie miłosierny, Ty powierzyłeś świętym N.N. głoszenie niezmierzonych bogactw Chrystusa, spraw za ich wstawiennictwem, abyśmy coraz lepiej Ciebie poznawali * i żyjąc w Twojej obecności według Ewangelii, przynosili owce dobrych uczynków. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

KOLEKTA O MĘCZENNIKACH

Wszechmogący Boże, święci N. i N. szerząc Ewangelię zasłużyli na koronę męczeństwa, * spraw, abyśmy z całym oddaniem naśladowali ich wiarę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Obchodząc wspomnienie świętych N. i N. prosimy Cię, Boże, pobłogosław złożone dary i przemień je w Sakrament zbawienia, * niech wszyscy, którzy go przyjmą, zostaną zachowani od grzechu i umocnieni Twoją łaską. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. Łk 10, 1. 9

Pan wysłał uczniów, aby wszędzie głosili: * Przybliżyło się do was Królestwo Boże. (O. W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, odnów nasze życie przez Najświętszy Sakrament, który przyjęliśmy z radością obchodząc wspomnienie świętych N. i N., * i spraw, abyśmy ich naśladowali w apostolskiej gorliwości. Przez Chrystusa, Pana naszego.