Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10728899

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

34. MSZA O DOKTORZE KOŚCIOŁA

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


34. MSZA O DOKTORZE KOŚCIOŁA

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Por. Syr 15, 5

W swoim Kościele Pan otworzył jego usta, * napełnił go duchem mądrości i rozumu * i przyodział go szatą chwały. (O.W. Alleluja.)

Albo: Ps 37 (36), 30-31

Usta sprawiedliwego głoszą mądrość, * a język jego mówi to, co słuszne. * Prawo Boże jest w jego sercu * i nie zachwieją się jego kroki. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś swojemu Kościołowi świętego N. (biskupa) jako nauczyciela wiary i opiekuna, spraw, abyśmy wiernie zachowywali w naszych sercach naukę, którą głosił pod tchnieniem Ducha Świętego, * i doznawali jego orędownictwa u Ciebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, przyjmij dary, które z radością składamy w dzień świętego N., * wierni jego pouczeniom oddajemy się Tobie całkowicie razem z Ofiarą uwielbienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. Łk 12, 42

Oto rządca wierny i roztropny, * którego Pan ustanowił nad swoją służbą, * ażeby wydzielał jej żywność w odpowiednim czasie. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, na Uczcie eucharystycznej nakarmiłeś nas Chlebem żywym, Ciałem Chrystusa, kształtuj nas w szkole Jego Ewangelii, * abyśmy za przykładem świętego N. szukali Twojej prawdy i świadczyli o niej przez dzieła miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.