Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10142881

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

37. MSZA O DZIEWICY

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

37. MSZA O DZIEWICY

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE

Radujmy się i weselmy, * bo Bóg wszechświata umiłował świętą dziewicę * i obdarzył ją chwałą. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Panie, nasz Boże, Ty hojnie obdarzyłeś łaską świętą N., dziewicę, spraw, abyśmy na ziemi naśladowali jej cnoty * i razem z nią radowali się w niebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

KOLEKTA O DZIEWICY ZAŁOŻCIELCE

Panie, nasz Boże, święta dziewica N. wiernie Ciebie miłowała, niech zapali nasze serca ogniem Bożej miłości, * który przekazała swoim towarzyszkom ku chwale Twojego Kościoła. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, nasz Ojcze, udziel nam owoców Ofiary, którą składamy, i spraw, abyśmy za przykładem świętej N., oczyszczeni od skłonności do złego, * odnowili się w życiu łaski. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 25, 4. 6

Pięć roztropnych panien wzięło razem z lampami naczynia z oliwą, * a o północy rozległo się wołanie: * Oto nadchodzi oblubieniec, * wyjdźcie na spotkanie Chrystusa Pana. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Panie, nasz Boże, niech przyjęcie Ciała i Krwi Twojego Syna, odwróci nas od rzeczy przemijających, abyśmy za przykładem świętej N., na ziemi wzrastali w szczerej miłości ku Tobie, * a w niebie mogli Ciebie oglądać na wieki. Przez Chrystusa, Pana naszego.