Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10534468

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

38. MSZA O DZIEWICY

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

38. MSZA O DZIEWICY

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE

Przyjdź, oblubienico Chrystusa, * przyjmij wieniec, * który Pan przygotował ci na wieki. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty mieszkasz w czystych sercach, za wstawiennictwem świętej N., dziewicy, udziel nam łaski do prowadzenia życia zgodnego z Ewangelią, * abyś mógł w nas zamieszkać. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Albo:

Boże, ze czcią wspominamy dziewicze życie świętej N., wysłuchaj nasze prośby * i spraw, abyśmy wytrwali w Twojej miłości i postępowali w niej aż do końca życia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie Boże, przyjmij dary, które pokornie Ci składamy obchodząc wspomnienie świętej N., dziewicy, spraw, przez niepokalaną Ofiarę, * abyśmy nieustannie płonęli czystą i świętą miłością ku Tobie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. Łk 10, 42

Roztropna dziewica obrała najlepszą cząstkę, * której nie będzie pozbawiona. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Najłaskawszy Boże, w dniu wspomnienia świętej N., posiliłeś nas Chlebem eucharystycznym, pokornie Cię prosimy, * odpuść nam grzechy, obdarz nas zdrowiem duszy i ciała, abyśmy wsparci Twoją łaską osiągnęli wieczną chwałę. Przez Chrystusa, Pana naszego.