Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10729103

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

39. MSZA O WIELU DZIEWICACH

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

39. MSZA O WIELU DZIEWICACH

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Por. Ps 149, 12-14

Niech dziewice chwalą imię Pana, * bo tylko Jego imię jest wzniosłe; * Jego majestat góruje nad ziemią i niebem. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętym dziewicom N. i N., udziel nam hojnie swojego miłosierdzia, * abyśmy modli w wieczności przebywać razem z nimi. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, obchodząc wspomnienie świętych dziewic, N. i N., sławimy cuda Twojej łask i składamy Tobie dary, niech nasza Ofiara będzie Tobie miła, * tak jak ich święte życie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 25, 10

Przyszedł Oblubieniec, * dziewice, które były gotowe, weszły z Nim na ucztę weselną. (O.W. Alleluja.)

Albo: J 14, 21 i 23

Kto Mnie miłuje, * ten będzie umiłowany przez mojego Ojca * i przyjdziemy do niego, * i będziemy u niego przebywać. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, niech Najświętszy Sakrament, przyjęty w dniu wspomnienia świętych N. i N. nieustannie pobudza nas do dobrego i oświeca, abyśmy godnie oczekiwali przyjścia Twojego Syna * i zostali dopuszczeni do Jego niebieskiej uczty. Który żyje i króluje na wieki wieków.