Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527088

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

46. MSZA O ZAKONNIKACH

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 

46.  MSZA O ZAKONNIKACH

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Ps 16 (15), 5-6

Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem, * to On mój los zabezpiecza. * Sznur mierniczy szczodrze mi dział wyznaczył, * jak miłe jest dla mnie moje dziedzictwo. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, dzięki Twojej łasce święty N. wytrwale naśladował Chrystusa ubogiego i pokornego, spraw, za jego wstawiennictwem, abyśmy wiernie trwając w naszym powołaniu osiągnęli doskonałość, * której wzór nam dałeś w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki wieków.

 

KOLEKTA O OPACIE

Boże, Ty nam dałeś w świętym N., opacie, wzór ewangelicznej doskonałości, spraw, abyśmy wśród zmiennych kolei życia * całym sercem umiłowali sprawy niebieskie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, nieskończenie dobry, dzięki Twojej łasce święty N. oczyścił się z nałogów grzesznego człowieka i przyodział nowego, stworzonego na Twoje podobieństwo, spraw, abyśmy się podobnie odnowili * i godnie złożyli Tobie Ofiarę pojednania. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Por. Mt 19, 28-29

Zaprawdę powiadam wam: * Wy, którzy opuściliście wszystko i poszliście za  Mną, * stokroć tyle otrzymacie i posiądziecie życie wieczne. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie udzielasz nam Twojej mocy, spraw, abyśmy za przykładem świętego N. zawsze szukali przede wszystkim Ciebie, * i wśród świata nosili w sobie wizerunek Chrystusa zmartwychwstałego. Który żyje i króluje na wieki wieków.