Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10534710

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

48. MSZA O ŚWIĘTYM, KTÓRY PEŁNIŁ DZIEŁA MIŁOSIERDZIA

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

48. MSZA O ŚWIĘTYM, KTÓRY PEŁNIŁ DZIEŁA MIŁOSIERDZIA

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Mt 25, 34. 36. 40

Przyjdźcie, błogosławcie Ojca mojego, * byłem chory, a odwiedziliście Mnie. * Zaprawdę powiadam wam: * Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA

Boże, Ty pouczyłeś swój Kościół, ze ten, kto miłuje Ciebie i bliźniego, wypełnia wszystkie przykazania,spraw, abyśmy za przykładem świętego N. pełnili dzieła chrześcijańskiego miłosierdzia * i zasłużyli na przyjęcie do grona błogosławionych w Twoim Królestwie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, przyjmij nasze dary, które składamy wspominając nieskończoną miłość Twojego Syna, * spraw, aby przykład świętych utwierdził w nas miłość ku Tobie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ J 15, 13

Nikt nie ma większej miłości od tej, * gdy ktoś życie swoje oddaje za swoich przyjaciół. (O.W. Alleluja.)

Albo: J 13, 35

Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, * jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, Ty na posiliłeś Najświętszym Sakramentem, spraw, abyśmy naśladowali przykład świętego N., * który gorliwie czcił Ciebie i służył Twojemu ludowi z ogromną miłością. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Albo:

Boże, nasz Ojcze, posileni Sakramentem zbawienia, pokornie Cię prosimy, * spraw, abyśmy naśladowali miłość świętego N. i uczestniczyli w jego chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego.