Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10534667

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

50. MSZA O ŚWIĘTYCH KOBIETACH

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

50. MSZA O ŚWIĘTYCH KOBIETACH

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Por. Prz 31, 30. 28

Godna pochwały jest niewiasta, która boi się Pana, * jej szczęście głoszą dzieci, * a mąż ją sławi. (O.W. Alleluja.)

 

KOLEKTA O JEDNEJ ŚWIĘTEJ KOBIECIE

Boże, Ty co roku dajesz nam radość ze wspomnienia świętej N., * spraw, abyśmy ją naśladowali, prowadząc życie prawdziwie chrześcijańskie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki wieków.

 

KOLEKTA O WIELU ŚWIĘTYCH KOBIETACH

Wszechmogący Boże, oddajemy dzisiaj cześć świętym N.N., których podziwu godne życie jest dla wszystkich przykładem, * niech ich wstawiennictwo wyjedna nam Twoją łaskę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Wszechmogący Boże, wspominając świętą N., składamy Tobie Ofiarę i pokornie błagamy, * abyś udzielił nam przebaczenia grzechów i pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 13, 45-46

Królestwo niebieskie podobne jest do kupca, * poszukującego pięknych pereł. * Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, * sprzedał wszystko, co miał, i ją kupił. (O.W. Alleluja.)

 

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, niech w dzień świętej N. działanie Najświętszego Sakramentu oświeci nas i zapali,aby płonęły w nas święte pragnienia * i abyśmy obfitowali w dobre czyny. Przez Chrystusa, Pana naszego.