Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527041

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Czwartek V Tygodnia Wielkanocnego

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Czwartek V Tygodnia Wielkanocnego

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE Wj 15, 1-2

Będę śpiewał na cześć Pana, który wspaniale swą potęgę okazał. * Pan jest moją mocą i źródłem męstwa, * Jemu zawdzięczam moje ocalenie. * Alleluja.

 

KOLEKTA

Boże, dzięki Twojej łasce grzesznicy stają się sprawiedliwi, a nieszczęśliwi odzyskują radość, + utwierdź w nas dzieło Twojej miłości, * strzeż Twoich darów i udziel mocy do wytrwania usprawiedliwionym przez wiarę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Boże, Ty przez cudowną wymianę darów, dokonującą sie w tej Ofierze, czynisz nas uczestnikami swojej boskiej natury, + spraw, abyśmy poznawszy Twoją prawdę * dostosowali do niej nasze życie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 - 5 prefacja wielkanocna, nr 20, 21, 22, 23, 24.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ 2 Kor 5, 15

Chrystus umarł za wszystkich * po to, aby ci, co żyją, * już nie żyli dla siebie, * lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał. * Alleluja.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, przybądź z pomocą swojemu ludowi, który nakarmiłeś Najświętszym Sakramentem, * spraw, aby porzucił dawne nałogi i prowadził nowe życie. Przez Chrystusa, Pana naszego.