Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
10527007

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Piątek VI Tygodnia Wielkanocnego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Piątek VI Tygodnia Wielkanocnego

 

ANTYFONA NA WEJŚCIE por. Ap 5, 9-10

Odkupiłeś nas, Panie, krwią swoją, * ludzi pochodzących z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, * i uczyniłeś nas królestwem i kapłanami dla naszego Boga. * Alleluja.

 

KOLEKTA

Boże, Ty przez zmartwychwstanie Chrystusa przywróciłeś nam życie wieczne, + skieruj nasze dążenia ku Zbawicielowi, który zasiada po Twojej prawicy, * i kiedy przyjdzie w chwale, obdarz nieprzemijającym szczęściem wszystkich odrodzonych przez sakrament chrztu świętego. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

W krajach, w których uroczystość Wniebowstąpienia obchodzi się w następną niedzielę:

Prosimy Cię, Boże, niech głoszenie Ewangelii przyniesie światu zbawienie, zdobyte przez ofiarę Wcielonego Słowa, + a Twoje przybrane dzieci niech osiągną nowe życie, * zapowiedziane przez Chrystusa, który dał świadectwo prawdzie. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

 

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, nasz Boże, przyjmij łaskawie dary Twoich wiernych + i spraw, aby pod Twoją opieką zachowali otrzymaną łaskę * i doszli do radości wiecznej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

1 - 5 prefacja wielkanocna, nr 20, 21, 22, 23, 24.

 

ANTYFONA NA KOMUNIĘ Rz 4, 25

Chrystus, nasz Pan, został wydany za nasze grzechy * i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia. * Alleluja.

 

MODLITWA PO KOMUNII

Miłosierny Boże, otaczaj ojcowską opieką swoich wiernych, których odkupiłeś przez mękę Twojego Syna, * i spraw, aby trwali w radości Jego zmartwychwstania. Który żyje i króluje na wieki wieków.