Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
11060521

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

OFIAROWANIE NA POCZĄTKU DNIA (PACIERZ PORANNY)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

O mój Boże! uwielbiam i kocham Cię z całego serca. Dziękuję Ci za wszystkie dobrodziejstwa, które mi kiedykolwiek wyświadczyłeś, a szczególnie za to, żeś mnie nocy dzisiejszej tak łaskawie od wszego złego zachować raczył.

Wszystko, cokolwiek dziś czynić i cierpieć będę, ofiaruję Tobie; łączę wszystkie moje uczynki i cierpienia z męką Jezusa i Maryi, i mam ten zamiar uzyskać dzisiaj wszystkich odpustów, których tylko dostąpić mogę.

Mocno stanowię, grzechu unikać (tutaj musimy nasze przedsięwzięcie na ten grzech skierować, który najczęściej popełniamy) i proszę Cię dla miłości Pana Jezusa, abyś mi łaskę wytrwałości udzielić raczył. Szczególnie przedsiębiorę sobie we wszystkich przeciwnościach poddać się pod świętą wolę Twoję mówiąc: Panie, niech się dzieje wola Twoja!

O mój Jezu, noś mnie dzisiaj na Twoich rękach;

o Najśw. Panno Maryjo, uciekam się pod Twój płaszcz, niech znajdę obronę;

Ojcze niebieski, udziel mi pomocy z miłości do Jezusa i Maryi.

Duchu św., umacniaj mnie we wszystkiem dobrem przez Twoję wszechmocnę łaskę.

Aniele Stróżu mój, wszyscy św. Patronowie bądźcie przy mnie.

(Zmów teraz nabożnie Ojcze nasz, Zdrowaś i Wierzę (wyznanie wiary), także i trzy Zdrowaś Marya o łaskę czystości odpowiedniej twemu stanu).

Najśw. Panno Marya, Matko mojego Pana Jezusa Chrystusa i także moja najukochańsza Matko, uciekam się znów dzisiaj pod twoję obronę i oddaję się z dziecięcem zaufaniem twojemu miłosiernemu sercu. Tobie oddaję każdą chwilę dnia dzisiejszego, abym przez twoje święte zasługi i przez twoję mocną przyczynę wszystkie moje uczynki tak wypełnił (a), ażeby twoje i twojego Boskiego Syna upodobanie znalazły, a ja zaś przez nie stał (a) się godnym (ą), po śmierci szczęśliwej, cieszyć się z tobą i wszystkimi Aniołami i Świętymi w chwale niebieskiej. Amen.

Także i ciebie, o mój św. Aniele Stróżu, proszę o twoję mocną obronę. Zachowaj mnie dzisiaj znowu od wszystkiego złego na duszy i na ciele. Ostrzegaj mnie, gdy się serce moje w jakiej złej myśli zatrzymuje; trzymaj mnie, gdy mnie jaka zła skłonność do grzesznego uczynku chce pociągnąć. Napomnij mię, gdy usta moje chcą jakie grzeszne słowo wypowiedzieć; zasilaj mnie, gdy mi wykonanie jakiejkolwiek powinności ciężkość sprawia. Gdy zaś co dobrego uczynić, złego zaniechać i trudy i mozoły z chrześciańską cierpliwością ponosić będę, przedstaw to Panu Bogu i polecaj mnie jego łasce teraz i we wieczności.