Main Menu

Użytkowników:
1
Artykułów:
1898
Odsłon artykułów:
11070496

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Formuła odnowienia zobowiązań

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

C. Wszechmogący Boże, Ojcze Miłosierdzia i Boże wszelkiej pociechy, dziękujemy Ci za to, że stwarzając nas na Twój obraz i podobieństwo, ukształtowałeś nas jako żywe obrazy Boskiej Miłości, którą sam jesteś.
W. Boża Miłości, * stworzeni na Twój obraz i obdarzeni wolną wolą * jesteśmy z samej natury zobowiązani * starać się o własną doskonałość.
C. Jak Ty całkowicie wydałeś się za nas, tak i my wezwani jesteśmy, by oddać Ci samych siebie i wszystko, co posiadamy: dla większej chwały Twojej i dla większego uświęcania siebie i swego bliźniego.
W. Ty wydałeś się za nas całkowicie, * dlatego jesteśmy zobowiązani * naśladować Cię w tym, oddając wszystkie dary natury i łaski na cele, które są Ciebie godne.
C. Aby dać nam lepiej poznać nasze obowiązki, przykazałeś nam kochać się wzajemnie, jak Ty nas ukochałeś: aż do śmierci krzyżowej.
W. Wsparci Twoim nieskończonym miłosierdziem, * przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Dziewicy, Królowej Apostołów, * oraz wszystkich Aniołów i świętych, * ponawiamy dzisiaj nasze oddanie się Tobie. * Postanawiamy zawsze starać się naśladować Twoje najświętsze życie, * o którym mówią Ewangelie * i które stawia nam za wzór święte powołanie do Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.
C. Niech Bóg wszechmogący utwierdzi nas w powołaniu oddania wszystkich darów natury i łaski na służbę Jego świętej woli przez wszystkie dni naszego życia.